Kaymakamlar Değişti

2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Altınova, Armutlu, Termal ve Çınarcık Kaymakamları değişti. Öte yandan Banaz Kaymakamı İrfan Demiröz Yalova Vali Yardımcılığına atandı.

Kaymakamlar Değişti

Cumhurbaşkanı kararıyla 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, aralarında vali yardımcısı ve kaymakamların da bulunduğu 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2. ve 3. maddeleri gereğince yapıldı. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi de Resmi Gazete'de yayımlandı. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan basın duyurusuna göre 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 471 Mülki İdare Amiri'nin görev yerleri değiştirildi. Buna göre Bakanlık merkezinde görevli 8 mülki idare amirinin görev yerlerine atamaları yapılırken 8 kaymakam ve 1 vali yardımcısı Bakanlık merkezine atandı.
Buna göre Yalova Banaz Kaymakamı İrfan Demiröz Yalova Vali Yardımcılığına atandı. İlçe Kaymakamlıklarında da değişiklikler yapıldı. Armutlu Kaymakamı Uğur Sezer Çubuk Kaymakamlığına atanırken yerine Başkale Kaymakamı Abdülselam Öztürk getirildi. Altınova Kaymakamı Zafer Engin Doğubeyazıt Kaymakamı olarak görevlendirilirken yerine Malatya Vali Yardımcısı Regaip Ahmet Özyiğit atandı. Termal Kaymakamı Murat Büyükköse Kırkağaç Kaymakamı olarak görevlendirildi. Yerine Datça Kaymakamı Vehbi Bakır getirildi. Çınarcık Kaymakamı Abdullah Çiftçi bir süredir vekaleten sürdürdüğü Sur Kaymakamlığı görevine asaleten atanırken Çınarcık Kaymakamlığına ise Mardin Vali Yardımcısı Soner Kırlı getirildi.

YORUM EKLE