“Kentsel Dönüşüm Hayata Geçecek”

AK Parti Yalova Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak göreve geldikleri gün startını verecekleri en öncelikli projenin Bağlarbaşı Mahallesindeki Kentsel Dönüşüm olacağını dile getirdi. Öztabak, “Biz gelince Kentsel Dönüşüm sadece Bağlarbaşı Mahallesi ile de sınırlı kalmayarak tüm Yalova’ya yayılacak” dedi.

“Kentsel Dönüşüm Hayata Geçecek”

AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, AK Parti Yalova Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak ile parti yöneticileri basın mensupları ile bir araya geldi. Yalova’da ki basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ak Partililer çarpıcı açıklamalarda bulundular.
Uzun süreden beri adeta yılan hikayesine dönen Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki kentsel dönüşümle ilgili olarak konuşan AK Parti Yalova Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak, göreve geldiklerinde ilk adımı bu konuda atacaklarını söyledi. Öztabak, “Bağlarbaşı Mahallesinde ki Kentsel Dönüşüm bizim dönemimizde mutlaka hayata geçirilecek. 2004-2009 yılları arasında bu proje hazırlandı. 2009 yılının sonunda ise bu proje ile ilgili çok daha ileri bir aşamadaydık. Tüm altyapı çalışmaları tamamlanmıştı. Hatta proje firması ile de anlaşma yapılmıştı. Yakup Koçal döneminde bir miktar daha mesafe alındı. Ama son 5 yılda kelimenin tam anlamıyla bu projenin üzerine kül serildi. Hemen hemen her şeyde olduğu gibi bu konuyu da yuttular. Birilerine de yutturmaya çalıştılar. Ama Yalova halkı bunu yutmadı. Biz inşallah 31 Mart seçimlerinden hemen sonra belediyeyi devralacağız ve bu projeyi tamamlayacağız. Ama kentsel dönüşüm sadece Bağlarbaşı mahallesindeki 10 dönümlük alanla sınırlı kalmayacak. Yalova’da ki 40-50 dönümlük bir alana yayacağız. Amacımız yeni bir kent modeli oluşturmaktır. Biz geldiğimizde Yalova’nın bu konudaki vizyon projesini hayata geçireceğiz. Bizim söz verdiğimiz şeyler seçim yaklaşmaya yakın değil, göreve geldiğimiz andan itibaren gerçekleşmeye başlayacak. Bizim projelerimiz ayağı yere basan gerçekçi projeler. Hayali projelerle halkın karşısına hiç çıkmadık, bundan sonra da çıkmayacağız. Söz verdiğimiz her projeyi Yalova’ya kazandırdık” dedi.

 

“Temelini Cumhurbaşkanı atacak”
Yalova 400 yataklı Devlet Hastanesi ile ilgili olarak Ankara’dan müjde ile dönen Ak Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol ise, “Sağlık Bakanlığı tasarruf tedbirlerinden dolayı %50’si bitmiş olan inşaatlar dışındaki diğer yatırımlara başlanmama kararı almıştı. Yalova 400 yataklı devlet hastanesi de beklemeye alınan bir projeydi. Ama biz kelimenin tam anlamıyla Sağlık Bakanımızı bir an olsun rahat bırakmayarak sadece Yalova’nın değil, çevre il ve ilçelerin de bu hastaneye olan ihtiyacını kendisine defaten anlattık. O da konuyu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a iletti. Sayın Cumhurbaşkanımız ise, ‘Benim Yalova’ya verilmiş bir sözüm var. O sözümü yerine getirmeliyim’ diyerek projenin ihaleye çıkılması talimatını verdi. Sağlık Bakanımız da bizi makamına davet ederek müjdeyi verdi. 23 Ocak 2019 tarihinde hastane ihaleye çıkacak. Temel atma törenine de bir aksilik ve olağanüstü bir gelişme olmazsa Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da gelecek. 31 Mart 2019 tarihinden önce bu hastanenin temelini atacak ve o gün de yine bitiş tarihini halkımıza duyuracak. 18-20 ay gibi bir sürede bu hastane bitecek ve halkımızın hizmetine girecek” diye konuştu.

 

“Göbek atarak belediye yönetilmez”
Toplantının en çarpıcı açıklaması ise Ak Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar’dan geldi. Bağatar Yalova Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan adayı Vefa Salman’ı hedef aldı. Bağatar açıklamasında, “Yalova doğal kaynakları ve turizmi ile çok güzel bir il. Bu kadar güzel bir şehri yönetenlerin de mutlaka hayal ve hedefleri olmalıdır. Bizim hayalimiz de Yalova’ya hak ettiği hizmetleri getirmek ve kaybedilen 5 yılı geri vermek var. Mevcut belediye maalesef isteneni veremedi. Yapılacak çok şey var. Sosyal etkinliklerin düzenlenmesini bizler de destekliyoruz ancak bir şeyi de net söylemek lazımdır ki kadın matinelerinde göbek atarak belediye yönetilmez. Bizden belediyeyi 40 milyon TL ile devralırken enkaz edebiyatı yapanlar belediyeyi 238 milyon TL gibi dev bir borç batağına sapladılar. Belediyelerde borç olabilir. Ama bunun karşılığı hizmettir. Belediye bu kadar borç yapacak hangi hizmeti üretti. Kalıcı hiçbir hizmet ve yatırım yok. Bunu sadece biz değil tüm Yalova halkı da net olarak görüyor” sözlerine yer verdi.

YORUM EKLE

banner137

banner138