banner123

Kır, “Tribix’ler nereden alınıyor?”

Büyük Birlik Partisi Yalova İl Başkanı ve Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Fikret Kır, Yalova Belediyesi tarafından alınan adı Tribix olan bisikletlerin Yalovalı mucit tarafından da üretildiğini Yalova’ya yatırım yapılırken yerel değerlerimin desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Kır, “Tribix’ler nereden alınıyor?”

Fikret Kır, “Yalova her anlamda desteklenmeye ve yeniliğe muhtaçtır. Ticaretin ve sanayinin gelişmesi içinde yerel kaynakların olabilecek en yüksek seviyede kullanılması elzemdir. Yalova Belediyemiz Tribix adında bir tür bisiklet alımı gerçekleştirmiş. Bu birkaç hafta önce bahsi geçen tanesi 6 Bin Avro olan akıllı bisikletler olsa gerek.

Belediyemizin yetkilileri bilmiyor olabilirler ancak, biraz sorsalar, araştırsalar idi. Yalova ‘da yerel bir mucit, bilim adamı tarafında akülü ve güneş enerjili Tribix’lerin deneme amaçlı üretildiği ve birkaç yıldır da test kullanımlarının başarı ile yapıldığını göreceklerdi.

Üstelik bu mucit, birkaç üniversitede bu konularda araştırmalara – geliştirmelere destek de vermektedir. Yalova’ya yatırım yaparken harcadığımız paraları, yabancı ülkelere vermeyim, hem yerel değerlerimizi desteklesek hem de halktan toplanan vergilerle yapılan harcamaların yine Yalova içinde kalmasını sağlasak daha iyi olmaz mı? 600 Bin Avro’yu dışarıya vereceğimize, yerli üretime destek versek daha iyi değil mi? Eğer bu işin  - bu yanlışın dönüşü varsa, Yalova belediyesini uyarıyorum ve bahsettiğim yerel üreticilerden de teklif almayı düşünmelerini, Yerel üretimi desteklemelerini öneriyorum. Yalovalı olmak sadece biz Yalovalıyız demekle olmuyor, her açıdan Yalova’yı desteklemek gerek. Yalova halkını yok saymaya devam etmeyin elbet bu halk bunların hesabını soracaktır.”dedi.

 

 

 

YORUM EKLE