Koçal’dan Gazeteciler ve Basın bayramı kutlaması

Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Koçal’dan Gazeteciler ve Basın bayramı kutlaması

Demokrasilerde iletişimin en güçlü araçlardan birinin basın olduğunu belirten Başkan Koçal, “24 Temmuz 1908 tarihinde basınımız üzerindeki sansürün kaldırılmasıyla, toplumumuzun gelişmesinde, çağdaşlaşmasında ve ilerlemesinde önemli mesafeler alınmış, demokratik ve çoğulcu yapının gelişmesine büyük katkı sağlamıştır.” Şeklinde konuştu.

1908 yılında sansürün kaldırılışından itibaren geçen süre içerisinde basınımızda, ulusal ve yerel düzeyde çok önemli ilerleme ve gelişmeler olduğunu belirten Koçal “Cumhuriyetimizin gelişiminde ve ülkemizin çağdaşlaşma sürecinde önemli bir görev alan basın mensuplarımızın kamuoyunun doğru bilgilendirmesi, yapılan hizmetlerin ve yaşanan problemlerin doğru ve tarafsız bir şekilde halka yansıtılması için gece gündüz demeden güç şartlar altında görevlerini büyük özveriyle ifa etmeleri takdire şayandır.

Büyük özveriyle görevlerini yapan basın mensuplarının sorumluluklarının bilinciyle hareket etmeleri, hukukun evrensel standartlarına bağlı kalmaları büyük önem taşımaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Yalovamızda çalışan basın mensupları olmak üzere tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, kolaylıklar dilerim.” dedi.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138