banner131

Kosova Üniversitesi’ni kurmak için gidiyorlar

Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, İİBF Dekanı Prof. Dr. Ali Rıza Abay ve YÜSEM Müdürü Prof. Dr. İsmail Adak’tan oluşan heyet, Kosova hükümetinin daveti üzerine bugün Kosova’ya hareket ediyor.

 Kosova Üniversitesi’ni kurmak için gidiyorlar

Yalova Üniversitesi heyeti, Kosova Ticaret ve Sanayi Odası görüşmelerde bulunacak ve Kosova International University – Kosova Uluslararası Üniversitesi’nin kuruluş çalışmalarına katkıda bulunacak. Yalova Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü (YÜSEM) Prof. Dr. İsmail Adak, Kosova’nın büyük oranda Türk nüfusuna sahip bir ülke olduğunu hatırlatarak, “Orada işsizlik çok yoğun. Yüzde 40’lar civarında. Kosovalı gençlere YÜSEM olarak ta eğiteceğiz, KTSO Yalova’da sertifikasyon programlarına katılması için 25 öğrenci gönderecek. Yaz boyunca onlara da uygun oldukları dallarda eğitim vereceğiz. Biz dışa kapalı bir üniversite değiliz.

Üniversitemiz işbirliğiyle açılacak olan Uluslararası Kosova Üniversitesi’nin kurulabilmesi için heyet olarak  bir dizi temaslarda bulunacağız” dedi.

 

YORUM EKLE