KPSS tercih başvuruları için son tarih 27 Haziran

KPSS için kamu kurum ve kuruluşlarına atanacak olanların tercih başvuruları başladı. Başvurular ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunlarından 2010 kpss sınavına girenleri kapsıyor. Başvurular için son tarihin ise 27 Haziran Çarşamba günü olduğu belirtiliyor.

KPSS tercih başvuruları için son tarih 27 Haziran

Yalova ÖSYM bürosundan yapılan açıklamaya göre 27 Haziran'a kadar yapılabilecek olan başvurularda, ''Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2012/1 Tercih Kılavuzunda'', ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alacak.

Kılavuz, ÖSYM'nin ''//www.osym.gov.tr'' internet adresinde yayımlanıyor. Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan tercih yapabilmek için 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan 2010-KPSS Lisans veya 28 Kasım 2010 tarihinde yapılmış olan 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans'a girilmiş ve ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekiyor.

Adaylar tercihlerini kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin ''//ais.osym.gov.tr'' internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacak. Tercih süresinin kesinlikle uzatılmayacağı, yerleştirmeye başvuracak adayların KPSS-2012/1 tercih kılavuzuna göre tercihlerini yapabileceği kaydediliyor.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138