banner123

Meydandaki 23 Nisan için son provalar

Türkiye genelinde Ankara haricinde stadyumlarda kutlama uygulamasından vazgeçilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için son hazırlıklar tamamlanıyor.

Meydandaki 23 Nisan için son provalar
23 Nisan Pazartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacağı açıklanan kutlamalara katılacak okulların öğrencileri de meydandaki son provalarını gerçekleştirdi. Bayrak, flama ve tören kıyafetleri ile provalara katılan okullar, pazartesi günkü ritm grubu, halk oyunları gösterileri ve tören geçişinde aktif olarak rol üstlenecek. Programa göre etkinlikler sabah 9.30’da çelenk sunumu ile başlayacak.

Vali Civelek, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından öğrencilerin ve halkın bayramının kutlanmasının ardından konuşmalar, öğrenci andı, öğrenci konuşması, şiirler, ödül töreni, ritm ve halk oyunu gösterileri, tören geçişi ile tören bölümü tamamlanacak. Öğle saatlerinde ise Vali, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne öğrenci ziyaretleri gerçekleşecek. Hava şartları uygun olmadığı takdirde tören programı kapalı spor salonunda yapılacak.

 

YORUM EKLE