“Modern Bir Termal Oluşturduk”

Termal Belediye Başkanı İsmail Atik alt yapısından üst yapısına kadar yenilenen ilin yüz akı modern bir Termal oluşturduklarını dile getirdi.

“Modern Bir Termal Oluşturduk”

Termal Belediyesi ilçenin daha modern bir yaşam alanı olması için birçok önemli yatırımı hayata geçirdi. Bu kapsamda ilçenin içme suyu alt yapısı sil baştan yenilendi. Eskiyen altyapı yerini sağlıklı ve modern bir altyapıya bıraktı. Diğer yandan ilçenin kanalizasyon altyapısı da modernizasyonda payını aldı. Değişen, gelişen Termal’in ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir altyapı yeni baştan inşa edilerek ilçeye kazandırıldı. İlçede enerji iletim hatları da yer altına alındı. Termal su kapasitesinin arttırılması amacıyla yeni sondaj kuyuları açıldı, suyun kesintiye uğramadan tesislere ulaştırılması amacıyla yeni depolar inşa edildi. Bu tesislerin kesintisiz enerji ihtiyacının karşılanması için de yeni jeneratörler devreye sokuldu. İlçenin altyapı çalışmalarında bozulan yolları sil baştan asfaltlandı. Öte yandan ilin ilk ve tek yeraltı otoparkı da Termal Belediyesi tarafından hizmete sokuldu. Otoparkın üst tarafı ise ilçenin ihtiyaçlarına cevap verecek bir tören alanına dönüştürüldü. Bütün bu hizmetler ile Termal modern bir çevreye kavuşturulmuş oldu.
Termal Belediye Başkanı İsmail Atik göreve geldiği günden bugüne kadar ilçenin üstlendiği misyonun bilinci ile hareket ettiklerini belirtti. Atik Termal’in ilin dünyaya açılan yüzü olduğunu vurgulayarak, “Termal yüz ölçümü olarak ilin en ufak ilçesi olsa da ile sağladığı katkı ve etki ile Yalova’nın en önemli ilçesidir. Turizm alanında ilimizin dünyaya açılan yüzü olan Termal her yıl dünyanın birçok noktasından gelen turistleri ağırlıyor. Buraya gelen turistler sadece sıcak su kaynakları, doğa ya da tarihle sınırlı bir bakış açısı ortaya koymuyorlar. Buraya gelen vatandaşlar ilçenin tüm yönlerini de göz önüne alarak bir yargıya varıyorlar. Biz de bu anlayışla yola çıkarak ilçenin alt ve üst yapısı ile modern bir yaşam alanına dönüştürülmesi için tüm gayretimizi ortaya koyuyoruz. Biliyoruz ki burada oluşacak olumlu bir imaj tüm ilin tanıtımına hatta ülkemizin tanıtımına yansıyacaktır. Bizde göreve geldiğimiz günden beri bu sorumluluğu omuzlarımızda hissederek çalışıyoruz” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138