Öğretmenler İçin Valiliğe Yürüdüler

12 yıl zorunlu eğitim kapsamında orta okula dönüştürülen Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'nun öğretmen ve velileri duruma tepki gösterdiler.

 Öğretmenler İçin Valiliğe Yürüdüler

Yalova Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman Yalova Valiliği bahçesine yürüyen öğretmen ve velilere durumla ilgili bilgi verdi.
Yalova'da kademeli geçiş bu yıl için ertelendi. Ancak yan yana olmaları nedeniyle Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu ve Ziya Gökalp İlköğretim Okullarında bu sisteme devam edileceği duyuruldu. Uygulamaya göre Mehmet Akif Ersoy ortaokula dönüştürülürken Ziya Gökalp İlköğretim Okulu ise ilkokul olarak hizmet vermeye devam edecek. Ancak ortaokula dönüştürülen Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğretmen ve velileri bu uygulama nedeniyle 8 öğretmenin boşa çıkarak başka okullara gönderileceğini gerekçe göstererek duruma tepki gösterdiler. Yalova Valiliği bahçesine yürüyen öğretmen ve velilere bilgi verme görevi ise Yalova Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman'a düştü. Yurtman kimsenin rahatsızlık duymayacağı bir çözüm arayışında olduklarını belirterek velilerle görüşmek üzere okula geleceğini söyledi. Ardından konuyla ilgili bilgi veren Milli Eğitim Müdürü Yurtman, "Bu arkadaşlarımızı dinleyeceğiz. Eğer konuyu makul bulursak valimize aktaracağız. Biz bu kararları Milli Eğitim Komisyonunda tüm müdürlerinde katılımı ile aldık. Ancak veliyi öğretmeni ve müdürleri aynı noktada buluşturmak mümkün değil. Açığa çıkan ilkokul öğretmenleri için ne gibi bir çözüm üreteceğimizi tartışacağız" dedi. 

YORUM EKLE