Organik tarım çalışmaları başarıyla devam ediyor

Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, Yalova organik tarım çalışmalarının başarılı bir şekilde sürdüğünü dile getirdi.

Organik tarım çalışmaları başarıyla devam ediyor

Yalova’daki birçok çiftçinin organik tarıma büyük ilgi gösterdiğini belirten Beşli, bu durumun kendilerini memnun ettiğini dile getirdi.

Organik tarıma büyük ilginin olduğunu belirten Başkan Beşli, “Organik tarıma büyük ilgi var. Firmalar artık organik tarım ürünü almak için yarışıyor. Şu anda bizde önemli ölçüde organik tarım yapan çiftçiler var. Biz ilimizde yapılan her türlü organik tarıma destek veriyoruz. Yalova bölgesinde organik tarım oturmaya başladı. İnşallah bu konuda Yalova organik bir şehir olur. Yalova’nın hem organik hem hibrit tohumlardan arınmış bir il olması için çalışıyoruz. Daha sağlıklı ve doğal olan organik ürünlerin üretimini daha da artırarak vatandaşın en iyi şekilde beslenmesini istiyoruz.  Yalova’da sebzenin her türü organik olarak üretiliyor. Kesinlikle kimyasal kullanılmıyor, iyi tarım, organik tarım uygulamaları var. Ürünler sertifikalı. Köy yumurtaları bile organik olarak İstanbul’da satılıyor” diyerek sözlerini tamamladı. 

YORUM EKLE

banner137

banner138