Park yasağı ilk gününde mağdur etti

Yalova’nın Merkez caddelerinden olan Yalı Caddesi’nde 2 Nisan itibariyle başlayan park yasağı ara sokaklarda trafik kilitlenmelerine neden oluyor. Yalova’nın en yoğun araç trafiği olan sokaklarından Arabacılar Sokak, Yalı Caddesi park yasağından en çok etkilenen sokak oldu. Gün içinde sokakta araçların park etmesi diğer araçlarında geçişlerini engelleyerek yeni bir trafik sorununa yol açtı.

Park yasağı ilk gününde mağdur etti

 Arabacılar Sokağı’nda esnaflarda park yasağıyla ilgili olarak mağdur olduklarını belirtti. Park sorununu çözmek için henüz inşaatı devam eden otoparkın tamamlanmadan park yasağı konması araç sahiplerini ve esnafları mağdur ederek yeni trafik sorunlarına neden oldu.

Yalı Caddesi’ndeki park yasağı araç trafiğinin düzene girmesi için Trafik Şube Müdürlüğü tarafından bu uygulamaya geçilmişti. Şehir girişindeki İDO araç çıkış yoğunluğunu ve şehir içi trafik sorununu çözmeye yönelik bu uygulama ilk gününde halktan tepki topladı.

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
selma güngör
selma güngör - 6 yıl Önce

valla gerek yalova belediyesi gerek yalova emniyeti oldukça sıkıntı yaratmaya başladı yalovalıya. bu kadar aracı nereye sokmayı düşünüyorlar abaca..

bu arada siteniz muhteşem olmuş, elinize sağlık.

yalova
yalova" - 6 yıl Önce

her yerde park yasağı bu kadar araça nereye sığacak park yasağı getirenlere soruyorum...oy verieken daha dikkatli düşüneceğim vatandaşı mağdur etmeyecek kişiye oy vereceğim. şehrin orta yerine eski bel. binası yapana kadar büyük otopark yaptıktan sonra park yasağı getirseniiiiiiz sizi destekleredik fakat bu şekilde desteklemiyoruz mağdur oluyoruz sizin yüzünüzden

adsız
adsız - 6 yıl Önce

hayatı kolaylaştırmanız lazım yasakarla zorlaştırmak değil