Rotajans’ta çocuklar için her şey var

Yalova Rotajans Etüt ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikler, miniklere çok farklı alanlarda yeteneklerini geliştirme imkanı sunuyor.

 Rotajans’ta çocuklar için her şey var

Etüt Eğitim Merkezi kurucusu ve Genel Koordinatörü Umut Küçükbayraktar, yaz sezonunda yüzme, basketbol, futbol, badminton gibi sportif aktivitelerin yanı sıra eski sokak oyunları, oyun parkı gibi etkinlikerin, satranç, gitar, dans kursu, her yaşa göre İngilizce ve matematik eğitimlerinin verileceği yaz okulları ile çocukların zamanlarını en güzel şekilde değerlendirmesini sağladıklarını belirtti. Küçükbayraktar, ilköğretim çocuklarına özel tasarlanan liderlik, kişisel gelişim, diksiyon, sunum, görgü kuralları, zeka gelişimi eğitimlerinin de verildiğini söyledi.

Nisan sonundan bu yana her hafta Yalova'nın ilk Gitaristlerinden olan ünlü sahne sanatçısı ve eğitmen Murat Yıldızay ile Gitar Kurslarını sürdürdüklerini, Mayıs sonundan itibaren de Karnaval Dans eğitmenleri Murat Pekdemir ve Seren Büyükakyüz ile jimnastik, modern dans, jazz ve hiphop dansı, vücut perküsyonu, jonglörlük ve drama workshoplarının başladığını ifade eden Küçükbayraktar,  “Böylece katılanlar kendilerini, bedenlerini ve beyin-beden ilişkilerini daha iyi anlıyor ve tanıyorlar. Müzik ve dansın ritmi ve sosyalliği ile de daha özgüvenli ve sosyal şahıslar haline geliyorlar. Özellikle de jonglörlük ve vücut perküsyonu sayesinde de beyinlerinin sağ ve sol lobunu aynı anda ve kuvvetli bir şekilde kullanmayı öğreniyorlar, dikkatleri ve konsantreleri yükseliyor ve güçleniyor” dedi. Küçükbayraktar, geçtiğimiz hafta yapılan yıl sonu gösterisinde muhteşem bir gösteri ortaya koyan çocukların, dans, şarkı, drama, tiyatro, İngilizce şarkı ve skeçler, sunumlar, keman ve gitar konserleri ve muhteşem bir koro ile yeteneklerini sergiledilediklerini kaydetti.

 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138