Sağlık Kompleksi Haziran ayında açılacak

Yalova İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre Sağlık Kompleksi’nin yaklaşık 1,5 ay sonra açılışının gerçekleşeceği ve Diş Hastanesi’nin yıkılarak yerine yeşil alan ve park olacağı bildirildi.

Sağlık Kompleksi Haziran ayında açılacak
Yalova Sağlık Kompleksi, 25 Mart 2012 tarihinde tamamlanarak önümüzdeki günlerde açılışı gerçekleştirilecek. Komplekse ilk olarak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Diyaliz Merkezi açılacak. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, yeni diş ünitelerinin tamamlanmasının ardından Diş Hastanesi’nin bulunduğu binadan yeni yeri olan komplekse taşınacak. Diş Hastanesi’nin bulunduğu bina ise yıkılarak yerine yeşil alan ve park yapılması planlanıyor. Diş Hastanesi’nin yıkım işlemleri için yetkili firma Sağlık Müdürlüğü’nden haber bekliyor.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Diyaliz Merkezi’nin taşınmasının ardından komplekste Yalova İl Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve 112 Komuta Kontrol Merkezi’de komplekste yerlerini alacaklar. Sağlık Kompleksi sayesinde dağınık durumda olan 112 Komuta Kontrol Merkezi ise bir yerden yönetilecek. Hastane 8bin 916 metrekarelik alan üzerinde yer alacak.2bin 755 metrekaresi bina oturma alanına, 11bin 618 metrekarelik kapalı alana sahiptir.

YORUM EKLE