banner131

Sakalı Şerif İzdihamı

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed`in (sav) Sakal-ı Şerif`i, Kadir Gecesi dolayısıyla, Çınarcık Taşliman Camii`nde ziyarete açıldı. Sakal-ı Şerif’i görmek için vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Sakalı Şerif İzdihamı

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed`in (SAS) Sakal-ı Şerif`İ Çınarcık Taşliman Cami’nde teravih namazının ardından ziyarete açıldı. Teravih namazının ardından ziyarete açılan Sakal-ı Şerif`i görmek için cemaat yoğun ilgili gösterdi. Kadir Gecesi dolayısıyla ziyarete açılan Sakal-ı Şerif`i görmek için camiyi dolduran vatandaşlar, okunan Kur`an-ı Kerim`i dinledi, namaz kılıp, dua etti. Camiye akın edenler arasında küçük yaştaki çocuklar ve kadınların yoğunluğu dikkat çekti.

Önce erkeklere açılan Sakal-ı Şerif`e yoğun ilgi olunca, din görevlileri izdiham yaşanmaması için cami cemaatinin sıraya girmesini istedi. Cami kapısı önünde toplanan bayan kalabalık, erkeklerin camiden çıkmasını bekledi. Vatandaşlar Peygamber Efendimiz`in (SAS) Sakal-ı Şerif`ini öpebilmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Cami içi dolduğu kadar avlusu da doldu. Halk, Sakal-ı Şerif`e yoğun ilgi gösterdi.

Taha Arslan

YORUM EKLE