Süt Günü etkinliği gerçekleşti

Yalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak 21 Mayıs ve takip eden hafta içerisinde İlimizde çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir.

Süt Günü etkinliği gerçekleşti

24 Mayıs tarihinde İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman ve Şube Müdürleri ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Pasin Akbulut, Çiftlikköy İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli ve  Çiftlikköy GSD İlköğretim Okulu’nun öğrenci ve tüm öğretmenlerinin katılımıyla program gerçekleştirildi.

Çiftlikköy GSD İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen program kapsamında İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Diyetisyen Ebru Atabay tarafından sütün beslenmedeki önemi ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü’nde görevli Mühendis Naci Taşkıran tarafından Alo 174 Gıda Hattı ve Sütün İşleme Teknikleri ile ilgili sunum gerçekleştirildi.

Program sonunda öğrencilere ve tüm davetlilere dondurma ikram edildi. Etkinlik çerçevesinde Yalova Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri müdürlüğü katkı sağlayan Yalova üreticilerinden Defne Gıda San. Tic. Ltd Şti.’ye  katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

 

YORUM EKLE