banner123

“Temiz ve sağlıklı köyler” projesi başladı

Yalova’nın 43 köyünden 40’ında köy meydanlarının, doğal alanların, dere yataklarının temizliği ve klorlama cihazlarının bakımı için 53 personel görevlendirildi.

“Temiz ve sağlıklı köyler” projesi başladı

İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Alkış, ülke genelinde olduğu gibi “Temiz ve sağlıklı köyler” projesinin Yalova’da da 2 Mayıs itibariyle başlatıldığını ifade ederek, “Kırsal kesimde yaşayan insanların daha temiz ve nezih bir ortamda yaşam alanlarını temiz tutmak için böyle bir projeye start verdik.

43 köyümüzden 3 tanesinde görevlendirilecek personel henüz bulunamadı. Bu personeller asgari ücretle yıl sonuna kadar görev yapacak. Köylerdeki ortak yaşam alanlarının, su depolamalarının temizliği, klorlama cihazlarının çalışır durumda tutulması gibi sorumlulukları olacak. Haftada 6 gün ve 45 saat çalışacaklar” diye bilgi verdi.

Proje ile hem istihdama katkı sağlanacağını hem de yerli ve yabancı doğa yürüyüşçüleri ve turistlerin bölgede daha temiz bir ortamda dolaşmalarına ve dolayısıyla turizme katkı sağlanmış olacağını kaydeden Alkış, İşkur aracılığı ile yürütülen projenin sorumlusunun İl Özel İdaresi olduğunu kaydetti.

 

 

YORUM EKLE