Toç-Bir Sen Genel Başkanı Yalova'daydı

Tarım, orman ve cevre çalışanlarının sorunları Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Konferans Salonunda Tarım, Orman ve Çevre Çalışanları Sendikası (TOC-BIR SEN) Genel Başkanı Günay Kaya'nın katılımı ile masaya yatırıldı.

Toç-Bir Sen Genel Başkanı Yalova'daydı
Toplantıya TOC-BIR SEN Yalova Şubesi Başkanı Üzeyir Aytekin ile birlikte gelen Kaya burada Tarım, Orman ve cevre çalışanlarının sorunlarını dinledi. 40 bin üyesi olan bir sendika olarak tek amaçlarının sendika üyelerinin menfaatlerini korumak olduğunu dile getiren Kaya Bakanlığın 4b ve 4c'li çalışanların istihdamı konusunda mutlaka rasyonel bir planlama yapması gerektiğini söyledi.  Tarım, orman ve cevre çalışanlarının sorunlarını her dile getirdiğinde bakanlığın kendisi hakkında dava açtığını da dile getiren Kaya, "Toç-Bir Sen olarak biz Anadolu sendikacılığı yapıyoruz. Ankara'da sizler için büyük mücadeleler veriyoruz. Özellikle 4-c ve 4b'li çalışanların istihdamı için tüm gayretimizi ortaya koyuyoruz. Bir sendika olarak 40 bin üyemizin haklarını savunmakla sorumluyuz. Ancak biz ne zaman bir televizyona çıksak ve eleştirilerimizi ortaya koysak bakanlık bizim hakkımızda dava açıyor. Hiç umurumda değil. Ben bu camianın ekmek mücadelesini sürdüren bir sendika başkanıyım. Hakkımda ne kadar dava açarsalar açsınlar doğru bildiklerimi söylemekten geri durmayacağım. Ben bakanın ya da müsteşarının duyduğu vicdani sorumluluğun 10 katını duyuyorum. Çalışan kardeşlerimizin ekmek mücadelesini vermek benim en büyük mutluluğum. Bakanlık mutlaka 4-c ve 4b'lilerin istihdamı konusunda rasyonel planlamalara yapmalı. Tarım Bakanına sesleniyorum. Kendi evladın için reva görmediğin zulmü bu sektörün çalışanları için de reva görme. Söylediklerimize bakanda, başbakan da güceniyormuş. Gücenirse gücensin. Biz eğer sendika üyemizin derdi ile dertlenmiyorsan kapımıza kilidi vururuz" dedi. 

Toplantıda Yalova'da ki tarım, orman ve cevre çalışanları TOC-BIR SEN Genel Başkanı Günay Kaya'ya akıllarına takılan soruları sorarak bizzat ilk ağızdan cevap alma imkanı da buldular.

 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138