Vali Cebiroğlu Romanların Dertlerini Dinledi

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu Bağlarbaşı Mahallesine giderek Roman vatandaşlarla sohbet etti. Romanların dertlerini dinleyen Cebiroğlu spor müsabakalarında başarılı olan çocukları ise tek tek kutladı.

Vali Cebiroğlu Romanların Dertlerini Dinledi
 Halk arasında Roman Mahallesi olarak bilinen Bağlarbaşı Mahallesinde ikamet eden Roman vatandaşlar Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun konuk etti. Romanlar Derneği'ne gelen Vali Cebiroğlu'nu Romanlar Dernek Başkanı Necdet Karabulut karşıladı. Derneğin girişinde çeşitli spor müsabakalarında derece alan çocukları da gören Vali Cebiroğlu miniklere tek tek sarılıp tebrik etmeyi de ihmal etmedi. Ardından dernek lokalinde Roman vatandaşlarla sohbet eden Cebiroğlu mahalle de yaşanan sıkıntıları Romanlardan dinledi. Dernek Başkanı Necdet Karabulut, "Mahallemizde altyapıdan tutun da üst yapıya kadar çok ciddi sıkıntılar var. Kısa bir süre önce Yalova Belediyesi altyapıda bazı iyileştirmeler gerçekleştirdi. Çok bozuk olan yol da asfaltlandı. Ancak halen bir takım sorunlar yaşanmaya devam ediyor. Mahallemizde gerçekleştirilecek olan Kentsel Dönüşüm Projesinin de akıbetini bilmiyoruz. Burada yaşayan vatandaşlar her zaman çifte standart uygulamasına maruz kaldılar. Biz fazla bir şey istemiyoruz. Bağlarbaşı Mahallesine, Süleymanbey Mahallesine ve diğer mahallelere ne hizmet veriliyorsa bizim mahallemize de verilmesini istiyoruz" dedi. 

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'da bir kente verilen hizmetin insanların, din, dil, ırk ya da sosyal yapısı ile sınırlandırılmasının mümkün olmadığını dile getirerek belirtilen sıkıntıların ortadan kaldırılması için elinden gelen her şeyi yapacaklarını dile getirdi.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138