Yalova Cem Vakfı’ndan Kınama

Yalova Cem Vakfı Gençlik Kolları, Malatya’nın Sürgü Beldesi'nde yaşanan çirkin olayları kınadı. Yazılı basın açıklaması yapan Yalova Cem Vakfı Gençlik Kolları bu tür olayların bir daha yaşanmamasını dilediler. Yazılı açıklamalarında şu ifadeleri kullandılar

Yalova Cem Vakfı’ndan Kınama

28 Temmuz günü  Malatya Doğanşehir İlçesi Sürgü  Beldesi'nde yaşayan alevi aileye karşı gerçekleştirilmiş olan saldırıyı Yalova Cem Vakfı Gençlik Kolları olarak kınıyoruz.

Gerçekleşen bu olayın geçmişte yaşanan  Sivas, Çorum, Maraş, Gazi katliamlarına dönüştürülme çabasının farkındayız. Biz Aleviler olarak bu tür provokasyonlara alet olmayacağız. Yaşanan bu olayın Alevi-Sunni çatışması olmadığı, kendini bilmez bir grubun orada yaşayan sunni kardeşlerimizi provoke ederek mezhep çatışması haline dönüştürülme çabasını kınıyoruz. Yüzyıllarca aynı coğrafyada kardeşçe yaşamış olan Alevi-Sunni vatandaşlarımızın birlik ve beraberliğini bozamayacaklardır. Ülkemizin kurucu unsurlarından olan Alevilerin daha öncede denenmiş olan bu tür provokasyonlara gelmeyeceği herkes tarafından bilinmelidir. Bu konunun takipçisi olduğumuzun bilinmesini ve Halkımızın sağduyulu olmasını bekliyoruz..

YORUM EKLE

banner137

banner138