“Yalova'nın Caddelerine Meyve Fidanı Dikelim”

Ülkenin her karışını ağaçlandırmak için çaba harcayan TEMA Vakfı Yalova’da da başarılı çalışmalara imza atıyor. Bu kez TEMA Vakfı Yalova Temsilcisi Faruk Tezcan ve Genç TEMA üyelerinden Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a ilginç bir teklif geldi.

“Yalova'nın Caddelerine Meyve Fidanı Dikelim”

%60’ı ormanlarla kaplı olan Yalova Marmara’nın en yeşil ili. Buna rağmen Yalova’da ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalarda büyük bir rol üstlenen TEMA Vakfı ise gerek ağaçlandırma çalışmalarına direkt destek veriyor gerekse halkın bu anlamda bilgilendirilmesinde rol alıyor. Son olarak Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile bir araya gelen TEMA Vakfı Yalova Temsilcisi Faruk Tezcan Yalova’da yapılan çalışmaları anlattı. Tezcan ve genç TEMA üyelerinden Belediye Başkanı Vefa Salman'a ilginç bir öneri geldi.Gençler, güney illerinde cadde kenarlarına dikilen mandalina, limon ağaçlarını örnek göstererek Yalova'da da sokak ve cadde kenarlarına kızılcık, erik, ıhlamur gibi fidanlar dikilmesini ve bu konuda TEMA’nın görev üstlenmeye hazır olduklarını bildirdiler.
Öneriyi çok beğenen Yalova Belediye Başkanı vefa Salman ise TEMA Vakfı Yalova Temsilcisi Faruk Tezcan ve Genç TEMA üyelerine teşekkür etti. Bu projenin hemen hayata geçirilmesini isteyen Salman, belediyenin park ve bahçeler birimi ile TEMA’nın ortak bir çalışma başlatılması talimatını da verdi. Hazırlıkların tamamlanması sonrasında proje hayata geçirilecek.

YORUM EKLE