banner123

Yalova Üniversitesi Mediko Sosyal Merkezi Aile Hekimliği hizmet yetkisi aldı

25 Mayıs 2010 tarih ve 27591 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin “Yetkilendirilmiş Aile Hekimleri” başlıklı 25. Maddesinde, ‘Sağlık Bakanlığı dışında birinci basamak sağlık hizmeti veren; üniversiteler, yetkilendirilmiş aile hekimliği hizmeti verilebilir’ denilmektedir.

Yalova Üniversitesi Mediko Sosyal Merkezi Aile Hekimliği hizmet yetkisi aldı

Bu kapsamda Yalova Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Mediko Sosyal Merkezi, gerekli şartları yerine getirerek ülkemizde sürdürülmekte olan aile hekimliği sisteminin tüm yetkilerine sahip oldu. Aile hekimliği hizmeti yetkisi de alan Mediko Sosyal Merkezi’ne Yalova Üniversitesi öğrenci ve personeli kendilerine en yakın Aile Hekimi olarak kayıt yaptırarak hizmet alabilecek.

Konuya ilişkin açıklamasında Rektör Prof. Dr. M. Niyazi Eruslu, “Yalova Üniversitesi gelişimini sürdürürken personel ve öğrencisine en iyiyi sunmak için de gayret etmektedir. Mediko Sosyal Merkezi’miz donanım ve yetkin sağlık personeli ile hizmettedir. Aile Hekimliği hizmet yetkisi alınması için emek veren başta Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanımız Ersan Şahin ile Mediko Sosyal Merkez Müdürümüz Dr. Metin Sabuncu’yu ve merkez personelimi kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim” dedi.

 

 

YORUM EKLE