banner123

Yalova Üniversitesi öğrencileri Yalovalı gençlerle bir araya gelecek

Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği’nin Experian Türkiye ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ortaklığında yürüttüğü ‘Geleceğini Şimdi Yönet’ adlı projede Yalova Üniversitesi yerel paydaş olarak öğrencileri ile yer alıyor.

Yalova Üniversitesi öğrencileri Yalovalı gençlerle bir araya gelecek

Projede gençlerin hesaplanabilir risk ve sorumlu borçlanma konularında farkındalık kazanmaları ve kredi risk alanında gençlerin bilgilendirilmesi, gençler arasında bilinçli borçlanma sisteminin yaygınlaştırılması, bütçe yönetim ve planlanması konularına odaklanma amaçlanmakta. Projenin ilk aşamasında gençlere eğitmen eğitimi verilerek eğitmenler kentleri için hazırlandı.

Proje kapsamında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğrencileri Recep Yortanlı, Hatice Berrak Besimoğlu ve Yalçın Sağlam eğitmen eğitimine istanbul’da katılarak eğitimlerini başarı ile tamamladı.Yalova  gençlerine veriecek eğitim “Kredi nedir? Dünya ve Türkiye ile ilgili kredi istatistikleri,Nakit kanalları, Kredilendirme sisteminin yapısı, sistem içerisindeki oyuncular, Kredi neden kullanılır? Kredi hangi kriterlerle verilir? Doğru müşteri nasıl seçilir?” başlıklarından oluşacak.

 

 

YORUM EKLE