banner123

“Yaşlılarımız Bizlerin Başının Tacıdır"

Yalova Belediye Başkanı vefa Salman ev ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Zeynep ve Sabri Yılmaz çiftini ziyaret eden Salman 57 yıllık evli çiftle uzun uzun sohbet etti.

“Yaşlılarımız Bizlerin Başının Tacıdır"

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman fırsat bulduğu her ortamda ev ziyaretleri gerçekleştirerek vatandaşların sorunlarını dinliyor. Bu ziyaretlerde de önceliği ağırlıklı olarak yaşlılara veriyor. Bu kapsamda 57 yıllık evli örnek bir çift olan Zeynep ve Sabri Yılmaz çiftinin evine konuk olan Yalova Belediye Başkanı vefa Salman yaşlı çiftin ellerini öpüp sohbet etti. Yalova Belediyesi tarafından evden çıkamayan yaşlılara yönelik hayata geçirilen evde berber hizmetini de anlatan Salman, Yılmaz çiftinin de bu hizmetten faydalandığını öğrenince mutlu oldu. Yılmaz çifti, “Bizler haftanın büyük bölümünü evde geçiriyoruz. Çevrede bir berber olmadığından tıraş olmak bile bizim için çok büyük bir güçlüğe dönüşüyor. Bir gün kapımız çalındı ve bir berber belediyeden geldiğini dile getirip bizi tıraş etti. Belirli aralıklarla da gelip bu hizmeti vermeyi sürdürüyor. Bu hizmetten o kadar çok mutlu olduk ki anlatamam. Allah sizlerden razı olsun” dedi.
Yalova Belediye Başkanı vefa Salman ise, “Yaşlılarımız bizlerin başının tacıdır. Onların hiçbir zorluk yaşamadan hayatlarını sürdürmelerini önemsiyoruz. Devreye giren evde berber hizmeti de bu anlayışın bir ürünüdür. Onların bu hizmetten mutlu olduklarını görmek bizi daha da mutlu ediyor” diye konuştu.

YORUM EKLE