banner131

Yaylada MAG Obası kurdular

Bu yıl 8’incisi kez gerçekleştirilen Delmece Yayla Şenlikleri’ne Mahalle Afet Gönüllüleri, Yalova, İstanbul, Bursa Gemlik, Orhangazi ekipleriyle katıldı.

Yaylada MAG Obası kurdular

Yalova MAG-Der Başkanı Sabri Karaçam, 2 günlük kamp süresi boyunca il dışından gelen Mag’ları Delmece ve yöredeki Erikli şelaleleri, Kent Ormanı ve Dipsiz Göl’de gezdirerek Yalova’nın turizm açısında tanıtılmasında katkı sağlandığını kaydetti. Karaçam, yaylada kurulan Mag Obasında kalan afet gönüllülerinin gündüz keşif yürüyüşleri, akşamları kamp ateşi başında sohbetler yaptığını dile getirdi. Şenliklerin ikinci gününde Karlık Yaylası’na yürüyen konuk Mag’lar seneye buluşmak üzere sözleşerek Yalova’ya veda etti.

Delmece drenajları MAG’ları şaşırttı

MAG-Der Yalova Şubesi Başkanı Sabri Karaçam, bu yıl Delmece’de açılan drenaj kanallarının, yaylaya gelenlerin dikkatini çektiğini söyledi. Karaçam, “Delmece Yaylası’nda bu yıl en dikkat çeken değişiklik, açılan drenaj kanallarının yarattığı kötü görüntüydü. İl dışından gelen Mag’larında dikkatini çeken bu durum karşısında bu kötü görüntünün ve doğa tahribatına son verilmesini her şeyin doğasıyla güzel ve dengeli şekilde kalması gerektiğidir. Tüm Mag’ların ortak düşüncesi seneye başka değişikliklerin olmaması tek dileğimizdir” diye konuştu. 

YORUM EKLE