Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz sayılı merkezler arasında yerini aldı

Hizmet verdiği bölgenin sağlık ihtiyaçlarını üst düzeyde karşılamak ve profesyonel ekibiyle öncü uygulamalara imza atmak için çalıştıklarını söyleyen Özel Yalova Hastanesi yetkilileri, Genel ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinin sınıflandırılması ile Yalova ve çevre illerin sayılı merkezleri arasında yerini aldıklarını belirttiler.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz sayılı merkezler arasında yerini aldı

Yapılan açıklamada, “Özel Yalova Hastanesi 10 yataklı 3. basamak Genel Yoğun Bakım Ünitesi, hasta güvenliği odaklı uluslararası standartlarda, modern teknolojisi, ileri düzey teknik donanımı ve mahremiyetin önem verildiği çağdaş yaklaşımıyla 7 gün 24 saat yüksek riskli hastalara yaşamsal destek sağlamaktadır.

6 küvöz ile 2. Basamak Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, prematüre (erken) doğan, solunum güçlüğü çeken, yenidoğan sarılığı olan, enfeksiyona bağlı problemi olan ya da cerrahi müdahale gerektiren bebekler gibi, yenidoğan dönemine ait çeşitli sorunları bulunan bebeklere alanında uzman kadro ile7 gün 24 saat sürekli hizmet vermektedir. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde sadece Özel Yalova Hastanesi’nde doğan değil, yoğun bakıma ihtiyaç duyan tüm sorunlu bebeklere yoğun bakım hizmeti verilmektedir. Bebeğin başka bir merkezden hastaneye taşınma işlemi trasport küvöz aracılığıyla yoğunbakım donanımlı ambulans ile uzman ekip tarafından yapılmaktadır” denildi.

YORUM EKLE