Yılmaz, “Engelli vatandaşlarımızı üç ay içerisinde rahat ettireceğiz”

Engellilere yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Yalova son yıllarda öne çıkmaya başladı. Engelliler için kaldırım, cadde ve sokak çalışmaları hakkında bilgi veren Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Yılmaz, ilk yapılacak uygulamanın Mimar Sinan Caddesi üzerinde yapılacağını dile getirdi.

Yılmaz, “Engelli vatandaşlarımızı üç ay içerisinde rahat ettireceğiz”

Nurettin Yılmaz, kaldırımların genişlemesi, engelli olan vatandaşların inip binebilmesi için ilk olarak Mimar Sinan Caddesi üzerinde düzenlemeye geçeceklerini belirtti. Yılmaz, “Mimar Sinan Caddesi’nin kaldırımı genişletilip yolu daralsa da bugün Mimar Sinan Caddesi’nin üzerinde bir canlılık bulunmuyor. Mimar Sinan Caddesi, neden İstanbul Caddesi ya da Cumhuriyet Caddesi’nden bir farkı olsun. Pazara gidilen yol, esnafın çok olduğu bu cadde de canlılık, trotuardaki genişleme sayesinde olur. Vatandaşın yürümesini kolaylaşacağı için Mimar Sinan Caddesi’ne canlılık kazandırmayı hedefliyoruz.

İlk etap çalışmamızı Mimar Sinan Caddesi üzerinde yapacağız daha sonra da diğer ana arterleri yaparak devam edeceğiz. Projenin ihalesi bitti önümüzdeki günlerde projeyi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Müteahhit firmayla sözleşmeyi imzaladık. Üç ay içerisinde her yeri bitirmeyi hedefliyoruz. Ama Mimar Sinan Caddesi, İstanbul Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve Fatih Caddesi’ni mutlaka yapılacak ana arterlerdir.”diye açıklamalarda bulundu.

YORUM EKLE