BARO'dan Kadın Haklarıyla İlgili Konferans

Yalova Barosu tarafından “Kadın Hakları ve Kadına Yönelik Şiddet” konulu konferans düzenlendi. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Yalova Soroptimist İş ve Meslek Kadınları Derneği ile Yalova Barosu tarafından ortaklaşa düzenlenen konferans Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

BARO'dan Kadın Haklarıyla İlgili Konferans
 Konferansta konuşmacı olarak Soroptimist İş ve Meslek Kadınları Derneği üyesi Uzman Psikolojik Danışman Seyhan Sevinçler, Yalova Barosu Avukatlarından Yakup Taşçı ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden Psikolog Gül Gürsoy yer aldı.

‘Kadın Hakları ve Kadına Yönelik Şiddet’ konulu konferans, açılış konuşmasının ardından yapılan sunumlarda, " Son yıllarda, cinsiyete dayalı şiddetin son bulmasında er-keklerin rolü ve erkek işbirliği, kadına yönelik şiddetin sonlanması hareketinin önemli bir unsuru haline gelmiştir. Ancak erkeklerin şiddetle mücadeledeki rol ve görevlerinin önemini vurgulayan, halkı bilinçlendirmeye yönelik çok daha fazla çalışmaya gereksinim vardır. Kadına yönelik şiddetin temel sorum-lusu olan erkeklerin, aynı zamanda kadına yönelik şiddetin sonlanmasında önemli mücadeleciler de olabileceğini gösteren çalışmaların vurgulanması gerekmektedir" denildi.

Yoğun bir katılımla düzenlenen seminerdeki sunumların ardından izleyicilerin soruları yanıtlandı.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138