Kadın Sığınma Evi’nin Kapasitesi Arttırılıyor

Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun, Yalova Kadın Sığınma Evi’nin 2014 yılında kapasitesinin arttırılması için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Kadın Sığınma Evi’nin Kapasitesi Arttırılıyor
 Son günlerde artış gösteren ve medyaya da sıklıkla yansıyan kadına şiddet konusunda değerlendirmede bulunan Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun, Yalova’da kadına şiddetin yaygın olmadığını söyledi. Şiddete uğrayan kadınlara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne başvurdukları takdirde, her türlü desteği sağladıklarına dikkat çeken Müdür Uzun, “Şiddete uğrayan kadınlarımız İl Müdürlüğümüze direk olarak başvuracakları gibi Kolluk Kuvvetleri aracılığı ile de bize gelen başvurular oluyor. İl Müdürlüğümüze yapılan başvurularda, şiddete uğrayan kadına Kadın Hizmet Birimimiz gerekli desteği veriyor. Bize bir şekilde şiddete uğramış ya da can güvenliği tehdit altında olan ve koruma altına alınan kadınlar da başvuruda bulunabiliyor. Koruma kararı mahkemeden bize intikal eden kadınlara bizden talepleri olup olmadığını soruyoruz. Gereken her türlü destek veriliyor” diye konuştu.

Yalova’da şu anda kapasitesi 13 olan Kadın Sığınma Evi’nin kapasitesinin arttırılması için çalışmaların da devam ettiğini kaydeden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun, “Yalova’daki kadın sığınma evimizde genellikle il dışından gelen şiddete uğramış kadınlarımızı ağırlıyoruz. Yalova içindekileri de güvenlik açısından il dışına gönderiyoruz. Kadın Sığınma Evimizin 2014 yılında kapasitesinin arttırılması konusunda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138