4. Genç Ahşap Heykel Sempozyumu Başladı

Koru Belediyesi Atatürk’ün Koruya gelişinin 89. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan 4. Genç Ahşap Heykel Sempozyumu’nun startını verdi.

4. Genç Ahşap Heykel Sempozyumu Başladı

Atatürk’ün Yalova’nın Çınarcık ilçesine bağlı Koru beldesine gelişinin 89. Yıldönümü kutlamalarına başlandı. Kutlama programında yer alan ve bu yıl 4.sü düzenlenen Genç Ahşap Heykel Sempozyumu’nun da startı verildi. 15 Ağustos 2018 tarihine kadar sürecek olan sempozyum kapsamında genç sanatçılar açık alanda atölye çalışmaları gerçekleştirecekler. Ahşabın sanatla buluşacağı bu sempozyumda ortaya çıkacak olan eserler de Koru beldesinde sergilenecek. Mimar Sinan Üniversitesinden Öğretim Üyesi  Yıldız Güner,   Berka  Kınay,  Gülay Demirşah, İris Ergül ve  Cansu Güventaş gibi sanatçılarında yer aldığı sempozyum hakkında bilgiler aktaran Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, “Gençlerden oluşan heykeltıraşlarımız 6- 15 Ağustos tarihleri arasında açık alanda heykeller yapıyorlar. Halkımızda bu çalışmaları ilgiyle takip ediyorlar. Bir ağacın sanat eserine dönüşmesi herkesin ilgisini çekiyor. Sanatçılarımızın oluşturdukları bu eserler beldemizdeki parkta kalıcı olarak sergilenmeye devam edecek. Bizler, sanat eserlerine ve sanatçılara her zaman sahip çıkacağız. Genç sanatçılarla hep iş birliği içinde olacağız. Bu sempozyumlar gelecek yıllarda da devam edecek.  Büyük Önder Atatürk'ün Koruya gelişinin 89.yıl dönümünü kutlama etkinliklerimiz çerçevesinde ayrıca 11 Ağustos akşamı Koru Meydanında Sanatçı Özlem Özdil'in konseriyle Atatürk'ün Koru'ya gelişinin 89. yılını kutlayacağız” diyerek şöyle konuştu “ Koru halkında Atatürk aşkının hiç bitmeyeceğini,  Koru Beldesinin bir özgürlükler beldesi olduğunu belirten Yaman“ Atatürk’ün Koru Beldesine gelişini her yıl olduğu gibi bu yılda coşkuyla kutlayıp, Atatürk’e olan bağlılığımızı bir kez daha ifade edeceğiz” dedi

Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Üyesi Yıldız Güner ise yaptığı açıklamada “ Atatürk’ün Koru’ya gelişinin 89. yılı nedeniyle düzenlenen ahşap heykel sempozyumuna beş Heykeltıraşla katıldıklarını, 15 Ağustos tarihine kadar ahşaptan oluşan 5 heykelin tamamlanacağını belirterek  “Koru Belediyesi’nin gelenekselleştirdiği bu sempozyuma katılmak bizler için ayrı bir heyecan. Burada halkın önünde açık havada çalışmak pratik yapmak genç heykeltıraşlara bir heves oluşturuyor. Toplumumuzda sanata karşı bir duyarsızlık var. Bu çalışmalarla farkındalık yaratıyoruz” şeklinde konuştu.
 

YORUM EKLE

banner137

banner138