4. Genç Ahşap Heykel Sempozyumu Sona Erdi

Koru Belediyesinin bu yıl 4. gerçekleştirdiği Genç Ahşap Heykel Sempozyumu sona erdi. 6 Ağustos’da başlayan sempozyumun sonunda heykeltıraşların ortaya çıkardığı ahşap heykeller Atatürk Parkında sergilenmeye başladı. Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman ve CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, sempozyuma katılan genç heykeltıraşlara katkılarından dolayı plaket verdi.

4. Genç Ahşap Heykel Sempozyumu Sona Erdi

Koru Belediyesi Atatürk’ün Koru’ya gelişinin 89. yılı kutlamaları kapsamında gerçekleştirdiği  4. Genç Ahşap Heykel Sempozyumu sona erdi.Değirmendere eski Belediye Başkanı Ertuğrul Akalın’ın koordinasyonunda gerçekleşen ve  Mimar Sinan Üniversitesinden Öğretim Üyesi  Yıldız Güner,   Berka  Kınay,  Gülay Demirşah, İris Ergül ve  Cansu Güventaş ‘ın katıldığı sempozyumun sonunda ortaya çıkan ahşap heykeller Koru Atatürk Parkına yerleştirildi.

Serginin açılışında konuşan Koru Belediye başkanı Kamil  Yaman , 6 Ağustos’ta başlayan ve 12 gün süren Sempozyumunun sonunda Koru halkının bir ağacın sanat eserine dönüşmesine tanık olduğunu belirterek” Bu yıl 4. gerçekleştirdiğimiz sempozyumu geleneksel hale getirdik. Bu sempozyumlar gelecek yıllarda da devam edecek” dedi

Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, genç heykeltıraşlara yaptıkları eserlerin önünde plaket vererek “Daha önceki sempozyumlarda ifade ettiğim gibi `Genç` ifadesini vurgulamamızın anlamı çok önemlidir. Sanata ve sanatçıya değerin azaldığı bu günlerde biz Koru Belediyesi olarak onların azmini takdir etmek gayretindeyiz. Bu genç arkadaşlar ilk eserlerini Koru`da icra ederken , yarın önemli başarılara imza attıklarında bu günleri mutlaka hatırlayacaklardır. İlk eserlerini Koru`da yapmaları ise bizim için gurur vesilesi olacaktır. Umarım bu kültür güzel beldemiz Koruda kökleşir ve daha nice yıllar bu eserleri sergileriz. Bizleri sempozyumlarda yalnız bırakmayan, desteklerini esirgemeyen Değirmendere Eski Belediye Başkanı Ertuğrul Akalın ayrıca teşekkür ederim” dedi.

CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel ise yaptığı konuşmada,  genç heykeltıraşlara plaket vererek “Genç arkadaşlarımızsın yaptığı her ahşap heykel  Atatürk parkında bizler için ayrı bir önem kazandırıyor.  Koru Belediyesinin bu yıl 4. Gerçekleştirdiği ahşap heykel sempozyumuyla Koru’nun marka değerine önemli bir katkı sunuyor. .Bizlere sanatsal dokuyu hissettirdikleri için sanatçılarımıza, sanatçılarımıza değer verip  sahip çıktığı için Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman’a teşekkür ediyorum” dedi

Taha Arslan

YORUM EKLE