AKSA RİTİM ATÖLYESİ BÜYÜLEDİ

AKSA Gelişim Atölyesi bünyesinde oluşturulan Okay Temiz'le Ritim Atölyesi ünlü ritim ustası Okay Temiz ve 75 öğrenciden oluşan dev ekip ile ilk konserini Raif Dinçkök Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. Ünlü Usta AKSA'nın sanata ve sanatsal faaliyetlere verdiği destekten övgüyle bahsederek, "Çalışmalarımız devam edecek" dedi.

 AKSA RİTİM ATÖLYESİ BÜYÜLEDİ

AKSA Gelişim Atölyesi bünyesinde oluşturulan Okay Temiz'le Ritim Atölyesi ünlü ritim ustası Okay Temiz ve 75 öğrenciden oluşan dev ekip ile ilk konserini Raif Dinçkök Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.  Ünlü Usta AKSA'nın sanata ve sanatsal faaliyetlere verdiği destekten övgüyle bahsederek, "Çalışmalarımız devam edecek" dedi.
AKSA tarafından geliştirilen Okay Temiz'le Ritim Atölyesi kapsamında Çiftlikköy’de bulunan Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu ve Kılıç Ortaokulu ile Altınova’da bulunan Hürriyet Ortaokulu öğrencilerinden oluşan ekip aylardır çalışmalarını sürdürüyordu. 11-13 yaş aralığındaki 75 öğrenci ünlü ritim ustası Okay Temizle birlikte hayatlarında ilk kez gördükleri vurmalı sazlarla eğitim aldılar. Ekip zor ve yorucu çalışmanın meyvesi sayılan ilk konserini ise RDKM'de gerçekleştirdi. Konsere Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, Yalova Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Dal ile çok sayıda davetli katıldı. Programın açılış konuşmasını Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Gülide Güner yaptı. Sözlerine AKSA'yı kutlayarak başlayan Güner, "Böyle bir organizasyona imza atan AKSA'yı yürekten kutluyorum. Seneye bu organizasyonda birlikte çalışmayı da çok isteriz. Okay Temiz gibi büyük bir ustayı Yalova'da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz" dedi.   
Güneri'in ardından söz alan Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Halil Dal ise, "AKSA ile imzaladığımız Okay Temizle Ritim Atölyesi projesi kapsamında düzenlenen organizasyonunun bugün ilk konserini izleyeceğiz. Biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak talep edilen her konuda destek verdik. Öğrencilerimizin dünyaca ünlü ustamız Okay Temizle birlikte çalıştılar. Biz sadece öğrencilerin akademik başarısını değil, sosyal, sportif ve sanatsal yönlerini geliştirmesini de önemsiyoruz. Öğrencilerimiz bugün burada çok güzel bir çalışmayı bizler için sergileyecekler. AKSA'yı da bu tür sanatsal faaliyetlere destek verdiği için kutluyoruz. Ancak biz AKSA'yı ilimizde bir spor lisesi ve bir güzel sanatlar lisesinde de yer almasını istiyoruz. Zira AKSA çok büyük bir kuruluş. Kamuoyundan da böyle bir beklenti var." diye konuştu.
Ünlü ritim sanatçısı Okay Temiz ise sahneye bir müzik eşliğinde çıktı. Açılışı ritimlerle yapan büyük usta kelimenin tam anlamıyla izleyenleri kendine hayran bıraktı. Amaçlarının ritim ekiplerini okullarda yaygınlaştırmak olduğunu vurgulayan Okay Temiz, "Biz bu çalışmaları okullarda yapmaya ve ritim ekiplerini okullarımızda da yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Türkiye'de bu konuda ciddi destek görüyoruz. AKSA'da bu konuda öncü bir kuruluş. Onların verdiği eşsiz desteklerle bugün 75 öğrencimizden oluşan bu ekiple karşınızdayız. Umarız aylar süren çalışmalarımız sonrasında ortaya çıkan eseri beğeneceksiniz. Biz çalışmalarımızı sürdürecek ve öğrencilerimize ritmi sevdirmeye devam edeceğiz" dedi.
Ardından öğrencilerden oluşan ekiple birlikte salonu dolduranlara unutulmaz bir ritim konseri sunan Okay Temiz ve öğrencileri dakikalarca ayakta alkışlandı. Konser sonrasında projede emeği geçenlere ve katkıda bulunanlara teşekkür plaketleri sunuldu.

YORUM EKLE