Engelliler Ayvalık Festivali’ne Katıldılar

Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği üyeleri Ayvalık’ta gerçekleştirilen Ayvalık Engelliler Kültür, Sanat ve Spor Etkinliğine katıldılar.

Engelliler Ayvalık Festivali’ne Katıldılar

Bu yıl 26.sı gerçekleştirilen Ayvalık Engelliler Kültür, Sanat ve Spor Etkinliğinde Yalova’yı Yeni Yaşam Engelliler Derneği temsil etti. Derneğin 35 üyesinin katıldığı festivalde engellilerin sorunları da masaya yatırıldı. Bakım Hizmetleri, 2022 Engelli Aylığı, Ergoterapi ve Destek Teknolojileri konularında gerçekleştirilen panellerde söz alan denek yöneticileri sıkıntılarını dile getirme imkanı buldular. Panelin moderatörlüğünü Spastik Engelliler Federasyon Başkanı Murat Arslanhan yaparken Hacettepe Üniversitesinden Gonca Bumin, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından Hulusi Armağan Yıldırım ve Celal Katrancı, Türkiye Sakatlar Konfederasyonundan Berrin Gürleyen ise konuşmacı olarak katıldılar.

Engellilerin gönüllerince eğlenip tatil yaptığı festivalde bir çok etkinlik düzenlendi. Festivalin engelliler açısından son derece verimli geçtiğini dile getiren Lale Dondurmacı, “Bu yıl 26. Kez düzenlenen bu festival artık engellilerin buluşma noktası haline geldi. Sadece eğlenceli aktivitelerin değil, sorunların tartışıldığı ve çözüm yollarının arandığı panellerin de yer alması son derece faydalı oldu. Bu festivale katılmamızda bize destek olan, dernek üyelerimize araç tahsis eden Yalova Belediye Başkanımız Vefa Salman’a yürekten teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 14:45

Taha Arslan

YORUM EKLE