Hz. Mevlana Çiftlikköy’de Anıldı

Hz. Mevlana’nın 745’inci vuslat yıldönümünde Çiftlikköy’de düzenlenen anma programına katılan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, döneminin en büyük değerlerinden biri olan Mevlana Celaleddin Rumi’yi rahmetle andıklarını söyledi.

Hz. Mevlana Çiftlikköy’de Anıldı

Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut’un yanı sıra Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ilçe protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Çiftlikköy M.Kemal Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan etkinlikte Mevlana’nın sözleri ve öğütleri izleyicilere aktarıldı. Mevlana’nın hayatının özetlendiği slayt gösterisinin ardından öğrencilerin oratoryo gösterisi ve müzik grubunun ilahilerden oluşan dinletisi de izleyenlerden alkış topladı.

Başkan Silpagar, Mevlana Celaleddin Rumi’nin 745’inci vuslat yıldönümü dolayısıyla Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde M.Kemal Anadolu Lisesi öğrencilerinin gerçekleştirdiği Mevlana’yı Anma programına katıldıklarını ifade ederek, “Her dilden, her renkten ve her dinden insanı kucaklayan döneminin en büyük değerlerinden biri olan Mevlana’yı 745’inci vuslat yıldönümünde sevgiyle yâd ediyoruz” diye konuştu.

Taha Arslan

YORUM EKLE