Karadeniz Rüzgarı 22. Kez Esti

Çınarcık ilçesinde, Karadeniz kültürün tanıtımı, yaşatılması, birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla düzenlenen Geleneksel Hasanbaba Kadırga Şenlikleri 22. Kez kapılarını araladı. Şenlikte kelimenin tam anlamıyla Karadeniz rüzgarı esti.

Karadeniz Rüzgarı 22. Kez Esti

Çevre il ve ilçelerden de katılım sağlandığı şenliğe, Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt,  Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Demirel, STK Temsilcileri hazır bulundu. Şenlikte, Karadeniz yöresi sanatçılarının seslendirdiği şarkılar eşliğinde halk oyunları gösterileri yapılırken, yöresel el sanatları ve yöresel gıda ürünleri de satışa sunuldu. Yalova Karadenizliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Metin Bahadır, amaçlarının Karadeniz kültürünü yaşatmak ve gelecek nesile tanıtmak olduğunu belirterek şenliğin gerçekleşmesinde katkıda bulunanlara teşekkür ederek plaket verdi

Şenlikte ilk konuşmayı Ak Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak yaptı. Öztabak, “Milletvekillerimiz Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol , il yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte Yalova Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği Geleneksel 22. Kadırga Şenliği’nde bu güzel programı hazırlayan Dernek Başkanı Metin Bahadır ve yönetimine teşekkür ediyor, bütün Karadenizli hemşehrilerime iyi eğlenceler diliyorum” dedi

Çınarcık belediye Başkanı Avni Kurt ise “ Her yıl güzel ilçemiz Çınarcık’ımızda düzenlenen Kadırga Şenliklerinin 22. Geleneksel Kadırga Şenliğine katıldık. Yeşili ve doğasıyla birçok vatandaşımızın uğrak yeri olan Hasanbaba Mesire alanında Karadenizli hemşehrilerimizle bir araya geldik. Bu güzel organizasyonu düzenleyen Karadenizliler Dernek Başkanı Metin Bahadır’ı kutluyorum. Tüm Karadenizli hemşehrilerimize bugün ve yarın iyi eğlenceler diliyorum” diye konuştu.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise yaptığı açıklamada Yalova Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği Geleneksel 22. Kadırga Şenliği’ne katıldık. Dernek Başkanı Metin Bahadır’a teşekkür ediyor, bütün Karadenizli hemşehrilerime iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138