Köprü 2 Sergisi Açıldı

Yalova Belediyesi kültür ve sanat programları kapsamında Yalova’nın kent kimliğine ilişkin tarihi, kültürel değerlerine sahip çıkmak ve geliştirmek amacıyla Yalova Kent Konseyi tarafından yürütülen “Sözlü Tarih Projesi” görücüye çıktı.

Köprü 2 Sergisi Açıldı

Kent Konseyi tarafından yürütülen “Sözlü Tarih Projesi” kapsamında yer alan “Sözlü Tarih”kısa film gösterimi ve “Köprü 2” isimli fotoğraf sergisi düzenlenen törenle açıldı. Serginin açılışını Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, Yalova Kent Konseyi Başkanı İsmail Mutlu yaptı.  Kent kimliğine ilişkin tarihi, kültürel ve doğal değerlere sahip çıkmak, geliştirmek ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla yürütülen çalışmalar sonucunda 70 yaş ve üstü kişilerle yapılan röportajlarla derlenen kısa film gösterimi ve fotoğraf sergisinde ziyaretçiler hem geçmişe keyifli bir yolculuk yaptı hem de kültürel kimliklerini tanıma fırsatı yakaladı.
Sergide “Sözlü Tarih”kısa filminde yer alarak röportaj veren bir bayanı gören Yalova Valisi Muammer Erol, kadınla keyifli bir sohbet gerçekleştirmeyi de ihmal etmedi. Kısa filmde yer alan yaşlılara Yalova Valisi tarafından teşekkür plaketleri de takdim edildi. Sergi 24 Aralık 2018 tarihine kadar açık kalacak ve ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

YORUM EKLE

banner137

banner138