Koru Atatürk'ün Beldeye Gelişini Ölümsüzleştirdi

Koru Belediyesi sahil dolgu çalışmalarının ardından oluşan yeşil alan ve parka, Atatürk'ün Koru Beldesine gelişini ölümsüzleştirmek için 20 Ağustos Atatürk Parkı adını verdi.

 Koru Atatürk'ün Beldeye Gelişini Ölümsüzleştirdi

Koru Belediyesi sahil dolgu çalışmalarının ardından oluşan yeşil alan ve parka, Atatürk'ün Koru Beldesine gelişini ölümsüzleştirmek  için 20 Ağustos Atatürk Parkı adını verdi.


Koru Belediyesi sahil düzenleme çalışmalarını üç yıl önce başlamış ve yapılan yeni düzenlemelerin ardından 30 bin metrekarelik yeşil alanda Koru halkının dinlenebileceği, spor yapabileceği, park ve seyir alanları oluşturulmuştu. Düzenlemesi ve ışıklandırması ile Koru sahilinin çehresi değiştiren park vatandaşlarında uğrak yerine dönüştü. Yapılan çalışmalarla kıyıdaki molozların kaldırıldığını, dalgaların kıyı kesimini aşındırması sonucunda sahilde oluşan kirli deniz görüntüsü de giderildiğini söyleyen Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, Koru Beldesinin gelişerek değiştiğini, Koru halkının en güzel hizmetleri hak ettiğini, Koru’nun çehresini değiştirme amacıyla yola çıktıklarını ve bunda da kısa süre içinde önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. Yaman parka bu adın verilmesinin nedenini ise şu sözlerle açıkladı, "Göreve geldiğimiz ilk dönem de beldemize kazandırdığımız ve her yıl çeşitli eklemeler yaparak zenginleştirmeye çalıştığımız belde meydanı ve park alanımıza tüm koru halkı için ayrı bir anlam taşıyan ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün beldemizi ziyaret ettiği 20 Ağustos 1929 tarihi anısına 20 Ağustos Atatürk Parkı adını verdik. Ulu önderin gösterdiği hedeften şaşmayıp, açtığı yoldan yürümeyi bir an bırakmamış tüm korulu kardeşlerim adına yakışanı yaptığımızı düşünüyor,saygılarımızı sunuyoruz"

YORUM EKLE

banner137

banner138