Pafem’den Anıtkabir Ziyareti

Paşakent Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (PAFEM) üyeleri Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün mozolesine çiçek bıraktılar.

Pafem’den Anıtkabir Ziyareti

Kısa bir süre önce kurulan ancak yaptığı etkinliklerle kısa sürede göz dolduran PAFEM sosyal etkinliklere de ağırlık veriyor. Bu kapsamda Ankara gezisi düzenleyen dernek üyeleri ile birlikte Anıtkabir’i de ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Dernek üyeleri aldıkları çiçekle birlikte Atatürk’ün mozolesini ziyaret ettiler. Saygı duruşunda bulunan PAFEM üyeleri mozoleye çiçek bıraktılar. Oldukça duygulu anların yaşandığını dile getiren PAFEM Başkan Yardımcısı Faruk Koyuncu, “Üyelerimizle birlikte Anıtkabir’i ziyaret ettik. Ulu önderin huzurunda saygı duruşunda bulunduk. Biz gençlerimizi Atatürk’ün çizdiği çizgiden şaşmadan eğitmeyi sürdüreceğiz. Derneğimiz bünyesinde eğitimlerimizi arttırıyoruz. Bu kapsamda Halk Oyunları eğitimleri de vermeye başladık. İlgilenenlerin de derneğe müracaat etmelerini bekliyoruz” dedi.


Dernek üyeleri Ankara’nın tarihi ve doğal güzelliklerini de görmeyi ihmal etmediler. Ankara’ya özgü yemekleri de tadan PAFEM üyeleri unutulması güç bir gün geçirdiler.

Taha Arslan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemil YILDIZ
Cemil YILDIZ - 1 yıl Önce

Bu tür faaliyetlerimizde desteğini esirgemeyen Yalova Belediyesi, Yalova Gazetesi ve Saim Çotuk beye çok teşekkür ederim.