banner123

TUFAG'TAN MUHTEŞEM GECE

Yalova Turizm ve Folklor Araştırma Geliştirme Derneği (TUFAG) Özel Gecesi Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlendi. Gecede sahne alan TUFAG ekipleri izleyenlere muhteşem bir gece yaşattı.

TUFAG'TAN MUHTEŞEM GECE
 TUFAG'ın minik ve büyük ekiplerinin katılımı ile düzenlenen özel gece yine göz kamaştırdı. Barış Manço Açıkhava Tiyatrosu'ndaki geceyi izlemek isteyen vatandaşlar anfi tiyatroyu hınca hınç doldururken protokol mensupları da geceye katıldı. Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Belediye Başkan Vekili Cemil Aydın, AKP Merkez İlçe Başkanı Ömer Aslan ile çok sayıda davetlinin hazır bulunduğu gecede sahneye çıkan TUFAG Başkanı Tanju Üstün yaptığı kısa konuşma ile geceye katılanları selamladı. AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun'un da anfi tiyatroyu dolduran binlerce Yalova'lıya hitap ederek, "Bir şehri şehir yapanlar, o kenti tanıtanlardır. İşte bu önemli görevi üstlenen TUFAG'ın gecesinde olmaktan çok mutluyum. TUFAG'ın daha uzun yıllar Yalova'nın adını gururla taşıyıp ilimiz ve ülkemizi temsil noktasında çok güzel çalışmalar içerisinde olacağına inanıyorum. Bizlerde bu derneğimize destek anlamında ne gerekiyorsa yapmaya hazırız" dedi. 

Ardından sırasıyla sahne almaya başlayan ekipler çeşitli yörelere ait halk danslarını başarıyla sahnelediler. İzleyenlere adeta bir Türkiye turu attıran ekipler vatandaşlardan uzun uzun alkış aldılar. Gecenin en göz alıcı gösterisi ise bir dede ile torunun karşılıklı oynamaları oldu. 

YORUM EKLE