Yalova Şairler ve Yazarlar Derneği 4 Yaşında

Yalova Şairler ve Yazarlar Derneği 4. Yaşını dernekte düzenlenen mütevazi bir programla kutladı. Yaş günü pastasının kesildiği kutlamada şiirler de eksik olmadı.

Yalova Şairler ve Yazarlar Derneği 4 Yaşında

Yalova Şairler ve Yazarlar Derneği 4. kuruluş yılını üyeleriyle dernek binasında kutladı. Yönetim kurulu başkanı Nuri Taner “Kuruluşumuzu tamamladığımız 8 Ağustos 2014tarihinden günümüze kadar düzenlediğimiz sergi, söyleşi,  imza günü, sinevizyon gösterileri, panel ve çeşitli organizasyonlarla kentimizin adını, kültür ve sanat çalışmalarını birçok vilayete taşıdık, tanıtımlar yaptık, övgüler ve ödüller aldık. Üyelerimizin yayımlanan kitaplarının çeşitli il ve ilçelerde tanınmasına neden olduk. Düzenlediğimiz çeşitli etkinliklere Türkiye’mizin çeşitli illerinden şairler, yazarlar ve araştırmacıların katılmasını sağladık. Atölye çalışmalarıyla da kent kültürümüzün araştırılmasını sağladık” dedi. Ayrıca Yalova’daki kültür ve sanat çalışmalarından söz eden Nuri Taner geçen 4 yıllık çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Ardından yaş günü pastası kesildi. Bayan şairler tarafından kesilen pastanın yenilmesi sonrasında da dernek üyesi şairler kendilerine ait şiirlerle kutlamaya renk kattılar.

YORUM EKLE

banner137

banner138