Yalova'da Anadolu Rüzgarı

Yalova, 2 Nisan Cumartesi günü çok hareketli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. 90. Yıl Spor Salonu'nda büyük bir izleyici yoğunluğuyla gerçekleşen ve Türk Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından organize edilen Türk Halk Oyunları Bölge Yarışması'na katılan ekipler, Türkiye Şampiyonası Finallerine kalabilmek kıyasıya yarıştı.

 Yalova'da Anadolu Rüzgarı
Yalova, 2 Nisan Cumartesi günü çok hareketli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. 90. Yıl Spor Salonu'nda büyük bir izleyici yoğunluğuyla gerçekleşen ve Türk Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından organize edilen Türk Halk Oyunları Bölge Yarışması'na katılan ekipler, Türkiye Şampiyonası Finallerine kalabilmek kıyasıya yarıştı.
Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler katogorilerinde 'Geleneksel Düzenlemeli' ve 'Geleneksel Düzenlemesiz' kulvarlarında yarışan ekipler, 7 kişilik bir jüri grubu tarafından değerlendirildi. Yarışmaya; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul'dan katılım sağlanırken, Yalova'yı 'Gençler Geleneksel Düzenlemeli' katogorisinde 'Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme ve Gençlik Spor Kulübü' (TUFAG) Muğla Yöresi Oyunu'yla , 'Büyükler Geleneksel Düzenlemeli' katogorisinde ise 'Yalova Yürüyen Köşk Kültür Sanat Akademisi' (YKKS) Kırşehir Yöresi Oyunu'yla temsil etti. TUFAG yarıştığı kulvarda birinciliği Kırklareli Anadolu Lisesi Spor Kulübü'ne kaptırıp ikinci olurken, YKKS'nin yarıştığı kulvar olan 'Büyükler Geleneksel Düzenlemeli' katogorisinde ise birinci Edirne Belediyesi Kültür Sanat Gençlik Spor Kulübü oldu.
Yarışma sonuçları şu şekilde sonuçlandı.
Minikler Geleneksel Düzenlemesiz
1. MURATLI BELEDİYE S.K.
2. GÖKMEYDANI G.S.K.
3. EDİRNE BEL. KÜLTÜR SANAT G.S.K.
Minikler Geleneksel Düzenlemeli
1. DANS ALATURKA G.S.K
2. MURATLI BELEDİYESİ S.K.
Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz
1. TEKİRDAĞ H.E.M. G.S.K.
2. BÜYÜKÇEKMECE ALTINKÖPRÜ H.D. G
3. EDİRNE BEL.KÜLTÜR SANAT G.S.K.
Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli
1. ÇORLU H.E.M. S.K.
2. PENDİK BELEDİYE G.S.K
3. MELODİ HALK DANSLARI G.S.K
Gençler Geleneksel Düzenlemesiz
1. ERGİN BARIŞ G.S.K
2. TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA BELD. S.K
3. PINARHİSAR S.K
Gençler Geleneksel Düzenlemeli
1. KIRKLARELİ ANADOLU LİSESİ S.K.
2. YALOVA TURİZM ARAŞTIRMA GELİŞTİRME S.K
3. ARMES G.S.K
YORUM EKLE

banner137

banner138