Atatürk İmzalı Yemekler Ödül Getirdi

Yalova Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Hakan Engin, Türkiye’nin lider yemek ve destek hizmetleri sağlayıcı Sofra Grup tarafından organize edilen ödüllü yemek yarışmasında yaptığı 3 farklı yemekle Marmara Bölge 2’incisi oldu. Engin’in tabak dekorlarındaki Türk Bayrağı ve Atatürk imzası ise dikkat çekti.

Atatürk İmzalı Yemekler Ödül Getirdi

Bursa’da Türkiye’nin lider yemek ve destek hizmetleri sağlayıcı Sofra Grup tarafından organize edilen ödüllü yemek yarışmasına katılan Yalova Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Hakan Engin, yaptığı lezzetlerle Yalova’ya ödül kazandırdı. Engin, çorba kategorisinde ‘kremalı enginar çorba’, makarna kategorisinde ‘fettuchini alfredo makarna’ ve ana yemek kategorisinde de yaptığı ‘enginarlı chiken house’ ile yarışmada Marmara Bölge 2’inciliğini elde etti. Engin’in yemeklerinin tabaklarında kullandığı ‘Türk Bayrağı’ ve ‘Atatürk imzası’ dekorları ise hem jürinin takdirini kazandı hem de diğer aşçılara ilham kaynağı oldu.

Yalova’nın adını aşçılık alanında duyurmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Engin, “İşlerimin yoğunluğundan dolayı ara verdiğim yemek yarışmalarına yeniden katılıp hem mesleğimi hem de Yalova’nın adını duyurmmaya ve de en güzel şekilde temsil etmeye devam edeceğim. Bu onurlu ve de gururlu aşçılık mesleğimi yapmaktan kıvanç duyuyorum. Aşçılık mesleğimizi tüm güzellikleriyle yerine getirip, yeni aşçılar şefler yetiştirdik. Gerçekten çok onurlu ve gururlu bir meslek aşçılık. Yalova Aşçılar ve Pastacılar Derneğini kurarak aktif hale getirdik. Çok değerli meslektaşlarım ve onurlu pastacı arkadaşlarım, kısaca meslektaşlarımız lütfen derneğimize üye olsunlar, desteklerini esirgemesinler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 13:48

Taha Arslan

YORUM EKLE