Konuşan Trafolar Mesaj Veriyor

UEDAŞ Yalova ve hizmet verdikleri diğer illerde yer alan trafolara yapılan resim ve yazılan sloganlarla toplumsal eşitsizliğe dikkat çekiyor.

Konuşan Trafolar Mesaj Veriyor

Limak Enerji bünyesinde faaliyet gösteren ve 3.1 milyon aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), kesintisiz ve kaliteli enerji hizmetinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de toplumu bilinçlendirme çalışmalarına da katkı sunuyor. UEDAŞ, bu doğrultuda toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın emeğine dikkat çekmek için gerçekleştirdiği uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Şirket “Trafolar Konuşuyor” sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Yalova’nın da aralarında yer aldığı hizmet verilen illerdeki trafolara, “Emeğin Cinsiyeti Olmaz” mesajını grafiti sanatçılarına uygulatarak görsel olarak da dikkati çeken bir işe imza attı.

UEDAŞ kadına şiddet, kadın emeği, kadın sağlığı ve kadının iş hayatındaki mücadelesine destek vermek amacıyla adımlar atıyor. “Trafolar Konuşuyor” sosyal sorumluluk projesi kapsamında, “Engel Sen Olma”, “Emniyet Kemeri Hayata Bağlar”, “Risk Alma Önlem Al” ,“Kadına şiddete, dur de” bilgilendirme yazıları trafolara grafiti şeklinde yazıldı. UEDAŞ’ın hizmet bölgesi olan Bursa, Yalova, Çanakkale ve Balıkesir’de belirlenen 30 trafo proje kapsamına dâhil edildi. Geçtiğimiz yıl başlanan projenin çeşitli sivil toplum kuruluşlarının da destekleriyle ulusal çapta yaygınlaşması hedeflenirken,  atıl durumdaki trafolar da değerlendiriliyor.

YORUM EKLE

banner137

banner138