Kütüphane Tadında Kafe

Yalova vatandaşın kafe ortamında kitapla buluştuğu bir mekana kavuştu. Akademi Sanat Cafe’nin işletmecisi Orhan Özkan, “Amacımız Yalova’nın entelektüel açlığını gideren bir nokta haline gelmek” dedi.

Kütüphane Tadında Kafe

Yalova kitabın okuruyla buluştuğu farklı bir mekana kavuştu. Hürriyet Sokak üzerinde Orhan Özkan tarafından hizmete giren Akademi Sanat Kafe ilde bu misyondaki tek mekan olma özelliğini de üzerinde taşıyor.  Raflar ve stantlar üzerine yayılmış yüzlerce kitapla konuklarını karşılayan mekan daha şimdiden kitap severlerin en gözde noktası haline dönüşmüş durumda. Akademi Sanat Kafe’nin hedefleri hakkında bilgi veren Orhan Özkan, “Burası kültür merkezi gibi çalışacak. Hedefimiz ilerleyen süreçte okurlarla yazarları bir araya getiren bir mekana dönüşmek. Ayrıca seminerlerin de düzenleneceği bir yer olmak için planlamalarımız var. Yazarla okur buluşmalarında interaktif bir platformun oluşmasını istiyoruz. Hepsini tep potada yoğurarak özetlememiz gerekirse entelektüel açlığın giderileceği bir nokta haline gelmek hedefindeyiz” dedi.

“Kitaba ilgi büyük”
Yalova halkının eğitim ve kültür seviyesinin bir hayli yüksek olduğunu belirten Akademi Sanat Cafe’nin işletmecisi Orhan Özkan, “Buraya vatandaşın ilgisi de bizi doğru bir iş yaptığımız yönünde cesaretlendirdi. Kapımızı açtığımız günden beri büyük bir ilgi gördük. Müşterilerimiz iletişim adreslerini dahi bırakarak yeni kitaplarla ilgili de diyalog kuruyorlar. Yalova halkı kitaba büyük ilgi gösteriyor.  Yalova Üniversite sınavlarında yıllarca en başarılı illerden birisi oldu. Üniversiteye en çok öğrenci sokan il sıralamasında hep en üstlerde yer aldı. Üniversite mezunu sayısı da çok olan bir il Yalova. Bu da kitaba olan açlığı ve kitapla hazır neşir olunabilecek elit bir mekan açlığını arttırıyor. Biz Yalova’nın bu eksik yönüne cevap veriyoruz”

 

YORUM EKLE