banner131

“Pazar Yerini Daha Modern Hale Getirdik”

Yalova Belediyesi tarafından organize edilen iftar programları devam ediyor. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Pazarcı Esnafı ve Mahalle Muhtarları ile bir araya geldi.

“Pazar Yerini Daha Modern Hale Getirdik”

Cuma günü Kapalı Pazar Yeri Esnafı ile iftar yapan Başkan Salman’ın iftar programına 1500’ün üzerinde pazarcı esnafı ve ailesi katılım sağladı. Cumartesi günü ise Başkan Salman, Mahalle, Merkez Köy Muhtarları ve aileleriyle birlikte iftar yaptı.

Pazarcı Esnafı ile yaptığı iftar sonrasında bir konuşma yapan Başkan Salman; “Bugün vermiş olduğumuz iftara katılım sağlayanların hepsinden Allah Razı olsun. Büyük bir aile olarak Rabbim burada bizlere buluşmayı nasip etti.  Ben bu yola çıktığımda Pazaryeri ilk adım attığım ve geldiğim yerlerdendi. Çünkü bende bu Pazar yerinde yetişmiş, büyümüş ve esnaflık yapmıştım. Yıllarca esnaflık yapan biri olarak pazarcı esnafın sorununu en iyi bilenlerdendim. Seçildikten sonra ise yapmış olduğumuz istişareler sonuncunda sizlerin de görüşünü alarak merkez pazaryerimizi daha modern bir hale getirdik. Çok şükür burayı bir alışveriş merkezine çevirdik. İkinci pazaryerini Adnan Menderes Mahallesine kazandırdık ve önümüzde ki günlerde hizmete açacağız. Burada hakkaniyet ve adaletsizlik olmasın diye noter huzurunda yer tespiti için çekiliş yapacağız. Ayrıca üçüncü pazaryeri çalışmalarımızda sürüyor. Uygun bir yer bulduğumuzda Gaziosmanpaşa Mahallesine de kapalı pazaryeri yapacağız” dedi.

“Kentimizin sorunlarını birlikte çözüyoruz”

Hafta sonu iftar programında Mahalle, Merkez Köy Muhtarları ve aileleriyle bir araya gelen Başkan Salman, iftar sonrasında yaptığı konuşmada; “2014 yılı seçimleri için ilk yola çıktığımda kentimizi ‘Birlikte yöneteceğiz, sevgiyle büyüteceğiz’ dedim. Kast ettiğim tam olarak buydu. 4 yıldır, birlikte uyum içerisinde çalışıyoruz. Sizler bizlerin gözü kulağı oldunuz. Her ay düzenli olarak yaptığımız toplantılarda mahallelerimizin sorunlarını konuştuk, çözüm ürettik. Aynı düzenle çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerin fikirleri bizler için değerli. Yapacağınız her öneriye açığız” dedi. 

Taha Arslan

YORUM EKLE