Salman Bulgaristan’da Soydaşlarla Biraraya Geldi

Taşköprü Belediyesi’nin kardeş şehri Ruen’de düzenlenen festivale katılmak üzere Bulgaristan’a giden Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman soydaşlarımız ile bir araya geldi.

Salman Bulgaristan’da Soydaşlarla Biraraya Geldi
 Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Partisi Genel Sekreteri Mustafa Karadayı, Milletvekilleri Durhan Mustafa, Hüseyin Hafızov, Çetin Kozak ve Ruen Belediye Başkanı İsmail Osman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen festivalde soydaşlarımıza hitap eden Başkan Salman büyük ilgi gördü.

Soydaşlarımıza Bulgarca hitap eden Başkan Salman; “Bulgaristan’a çeşitli sebeplerle birçok kez geldim. Bu ziyaretlerimizden bir tanesini de 2002 yılında Ruen’e gerçekleştirmiştim. Soydaşlarımızın ağırlıklı olarak yaşadığı Ruen’de sizlerle birlikte olmak, sizlere hitap ediyor olmak benim için ayrı bir gurur. Taşköprü Belediyemiz ile olan ilişkilerinizi yakından biliyorum. Ayrıca kentimizde çok sayıda Balkan Göçmeni vatandaşımız yaşamakta. Bu nedenle ilişkilerimiz her zaman en üst seviyede. Geçmişten günümüze kadar devam eden sıcak ilişkilerimiz ve kardeşliğimiz bundan sonra da aynı şekilde devam edecek. Sizleri de Yalova’da ağırlamak onur duyacağız” diye konuştu. Konuşması sonrasında büyük alkış alan Başkan Vefa Salman soydaşlarımız ile ikili diyaloglar kurarak sıcak sohbetler de gerçekleştirdi.

YORUM EKLE