Uysal’dan Gazilere Ziyaret

19 Eylül Gaziler Günü anma etkinlikleri programı kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Faruk Uysal ile İl Müdür Yardımcısı Zekiye Baş tarafından kahraman Gazileri iş yerlerinde ziyaret ettiler.

Uysal’dan Gazilere Ziyaret

İl Müdür Yardımcısı Zekiye Baş, gazileri ziyaret esnasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak devletin bütün imkanlarıyla, aziz milletimizin en kıymetli emaneti olan gazilerimizin her zaman yanında olduğunu ve hizmetlerinin devam edeceğini bildirdi.

Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal ise, “Aziz milletimize Anadolu kapılarını açan, üç kıta yedi iklimde hâkimiyet kurduran, Çanakkale’de ve İstiklal Savaşı’nda tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen vatanına, bayrağına ve istiklaline sahip çıkmasını sağlayan ruh, kadim gaza anlayışımızdır. Bu anlayışın bir eseri olarak şanlı tarihimiz, gazilerimizin ve şehitlerimizin kahramanlıklarıyla, canları pahasına verdikleri mücadeleler ve büyük zaferlerle doludur. Milletimiz dün olduğu gibi bugün de ‘ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz’ diyerek, istiklalini ve istikbalini savunmaktadır. Gerek askerlerimiz, polisimiz ve güvenlik korucularımızla dünyanın en vahşi terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz mücadele, gerekse milletimizin tüm fertlerinin 15 Temmuz ihanetine karşı sergiledikleri destansı direniş, bunun en güzel örneğidir. Bu millet, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz gazi bir millettir. Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir maddi değerle, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede büyük bir şeref kaynağıdır. Gazilerimizin temsil ettikleri değerlerin bilinciyle onurlu, ağırbaşlı duruşlarıyla, vatan sevgileri ve kahramanlıklarıyla yeni nesillere rehberlik edeceklerdir” dedi.

Taha Arslan

YORUM EKLE