“Yalovalı Dünya Mutfağına İlgi Göstermiyor”

Yöresel lezzetlere ilgi gösteren Yalovalılar, Dünya Mutfağı’nın farklı lezzetlerine ise ilgi göstermiyor. Geçtiğimiz yıl işletmeci Tülay Berk tarafından İstiklal Caddesi’nde açılan Ceylin’in Mutfağı, menüsüne eklediği yöresel lezzetlerle kısa sürede Yalovalı lezzet tutkunlarının vazgeçilmez adresi olurken, menüsünde yer verdiği Dünya Mutfağından örneklere ise ilgi az oldu.

“Yalovalı Dünya Mutfağına İlgi Göstermiyor”
Antep ve Kastamonu mutfağının yanı sıra, Türkiye’nin farklı noktalarından yöresel lezzetlerle Yalovalıları buluşturan işletmeci Tülay Berk, Dünya Mutfağı’na ilişkin lezzetlerin Yalovalı müşterilerden ilgi görmediğini söyledi. Farklı lezzetlerle müşterilerini buluşturmak amacı ile Dünya Mutfağı’ndan lezzetleri de ara sıra menüye eklediğini ancak bu lezzetlerin ilgi görmediğini belirten işletmeci Berk, “Yöresel lezzetlerimize özellikle ilk kez sunduğumuz  pek yaygın olmayan yöresel lezzetlere müşterilerimiz büyük ilgi gösteriyor. Özellikle farklı yörelere ait kebap çeşitleri, Kastamonu mantısı başta olmak üzere, gözleme, Antep Yöresine ait yuvalama, soğan kebabı, patlıcan kebabı, kağıt kebabı ilgi gören lezzetlerin başında geliyor” diye konuştu.

Lezzet ve kaliteden vazgeçemeyen müşterilerinin tanıdıklarını da bilgilendirmeleri ve lezzetlerini anlatmaları sonucunda müşteri kitlelerinin oluştuğunu belirten Tülay Berk, “Genellikle, işyeri sahipleri, işadamları, kamu kurumunda çalışanları öğlen yemeği için Ceylin’in Mutfağı’nı tercih ediyor. Ancak işletmemize gelenler kendi bütçelerine uygun yiyebilecekleri yemek çeşitlerini de burada bulabiliyorlar. Bizim diğer kent lokantalarından farkımız, görsel sunuma da ağırlık vermemiz” dedi.

YORUM EKLE