banner123

Yalovalıların Ada Keyfi Başladı

Bahar sezonu ve güneşin bolca yüzünü gösterdiği şu günlerde Prens Adaları olarak da bilinen Büyükada, Heybeliada’ya ziyaretçi akını sürerken, Yalova’dan Adalara düzenli seferler başladı.

Yalovalıların Ada Keyfi Başladı
 Dentur Avrasya firması tarafından her yaz sezonunda gerçekleştirilen Ada Seferleri Yalova iskelesinden 19 Mayıs tarihinden itibaren düzenli seferlerine başladı. Yalovalıların özellikle hafta sonları yoğun ilgi gösterdikleri seferler her gün Yalova’dan saat 10.30’da yapılıyor. Dönüş ise her gün karşılıklı olarak Heybeliada’dan 18 ve Büyükada’dan ise 18.15 saatlerinde gerçekleştiriliyor. Seferler Cumhuriyet Meydanı Kartal İDO iskelesinden yapılıyor. Bilet satışları ile ilgili ayrıntılı bilgi ise Yalova Dentur Avrasya Ofisi’nin 814 77 08 numaralı telefonundan ulaşılabiliyor.

Prens Adaları ,  Türkiye’de Adalar olarak bilinen İstanbul Adaları Marmara Denizi'nin Asya kıyısında, Boğaz'ın güney ucunun güney doğusunda yer alan takımadalardır. Adalar, antik Bizans'ın Konstantinopolis'i, Boğaz'ın büyük metropolü İstanbul'un deniz kenarı mahalleleri olagelmişlerdir. Takımadalar dokuz adadan oluşuyor, ancak beşi dışındakiler küçüktür ve üzerlerinde kalıcı yerleşim yoktur. Haliç ve Boğaz girişinde bulunan İstanbul vapur iskelelerine, en yakındaki onbeş, en uzaktaki yirmi altı kilometre uzaklıkta bulunmalarına rağmen, İstanbul'dan gerek görüntü gerekse atmosfer açısından çok daha uzakta gibi görünüyorlar.

YORUM EKLE