İlaçlama Çalışmalarının Alanı Genişledi

Yalova Belediyesi ilaçlama ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte çalışmalarını gece gündüz aralıksız olarak devam ettiriyor. Ekipler hava sıcaklıklarına bağlı olarak çalışma alanlarını daha da genişleterek her noktada titizlikle hareket ediyor.

İlaçlama Çalışmalarının Alanı Genişledi

Yaz aylarının önemli şikâyetlerinden olan sivrisinek ve karasinek gibi haşerelerle mücadelede en etkili ve modern yöntemleri kullanan Yalova Belediyesi "kaynağında ilaçlama" yöntemini uygulayarak, zararlı haşerelerle mücadelesini sürdürüyor.

Yalova Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; “Yenilenmiş ekipmanlarımızla vatandaşlarımızın yaz ayını rahat geçirmesi için tespit edilen yerlerin ilaçlamasını rutin olarak yapıyoruz. Ayrıca vatandaşlarımızın bildirmiş olduğu her noktaya hizmet götürüyoruz. Bununla birlikte rutin olarak yapmış olduğumuz ilaçlamanın yanında, kaynağında ilaçlama yaparak uçkunla mücadelemizi bu yönde sürdürmekteyiz. Yapmış olduğumuz çalışmalarda özellikle çöp konteynerleri, su birikintileri ve rögarlar gibi uçkunların oluştuğu merkezlerde ilaçlamalarını periyodik olarak yapılmaktadır” denildi.

Taha Arslan

YORUM EKLE