"İlk 72 Saat Çok Önemlidir"

Afet öncesi, sırası ve sonrası neler yapılması gerektiğini her bireyin bilmesi gerektiğini söyleyen MAG-DER Yalova Temsilcisi Sabri Karaçam, ilk 72 saatin büyük önem arz ettiğini dile getirdi.

"İlk 72 Saat Çok Önemlidir"

Afet sırasında bireyleri sadece kendi bilgisi ve hazırlığının koruyacağını söyleyen MAG-DER Yalova Temsilcisi Sabri Karaçam, ilk 72 saatin büyük önem arz ettiğini dile getirdi. Her zaman seyirci değil; katılımcı olunması gerektiğini söyleyen Karaçam, MAG-DER’in eğitim programlarına tüm vatandaşların katılması gerektiğini ifade etti.

"Seyirci değil; katılımcı olalım."

Afet öncesi, sırası ve sonrası neler yapılması gerektiğini her bireyin bilmesi gerektiğini söyleyen Karaçam, “Yaygın olarak bilindiği gibi afetlerin ilk dakikalarında herkes kendi başınadır. Afet zararlarından bireyi sadece kendi bilgisi ve hazırlığı koruyacaktır. Dünyanın hiçbir ülkesinde sağlık, itfaiye, arama-kurtarma ekipleri tüm bireylere aynı anda ve anında ulaşması mümkün değildir. Bu nedenle her bireyin ‘Afet Sonrası Altın Saatler’ olarak adlandırılan ilk 72 saate hazır olması büyük önem taşımaktadır. Çare sizsiniz. Eğer örgütlenmez, deprem öncesinde sırasında ve sonrasında neler yapmanız gerektiğini bilmezseniz, çaresiz kalırsınız. Seyirci değil; katılımcı olalım. MAG-DER’in eğitim programlarına katılım sağlayalım. Deprem konusunda bilinçlenmeyen kalmasın” diye konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138